Atrakcje okolicy

BUNKRY – 10 km od nas

Niezwykłym elementem krajobrazu okolicey są zagubione wśród lasów i pól żelbetowe bryły bunkrów, potężne stalowe kopuły i ciągnące się kilometrami rzędy betonowych słupów, tzw. “zębów smoka” - zapór przeciwczołgowych. Pozostałości fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego do dziś zadziwiają swym ogromem, pobudzają wyobraźnię, stanowiąc największą atrakcję turystyczną na Ziemi Międzyrzeckiej.

https://bunkry.pl

http://www.petla-boryszynska.pl

 

 

  


KLASZTOR W PARADYŻU – 4 km od nas

Pocysterski zespół klasztorny jest siedzibą Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Można tu obejrzeć kościół z późnobarokowym wnętrzem, muzeum oraz odbyć spacer po ogrodach. Klasztor jest miejscem formacji do kapłaństwa. Z tego powodu nie jest możliwe jego samodzielne zwiedzanie. Osoby indywidualne i zorganizowane grupy turystyczne lub pielgrzymkowe mogą zwiedzić obiekt wyłącznie w towarzystwie przewodnika – alumna w ramach wyznaczonej trasy zwiedzania. 

http://www.paradisus.pl/

 

 

 


FIGURA CHRYSTUSA KRÓLA – 13 km od nas

Słynny symbol 20 tysięcznego Świebodzina w województwie lubuskim. Odsłonięcie figury miało miejsce w 2010 roku. Według większości źródeł, jest to najwyższy na świecie pomnik Jezusa Chrystusa. Zwiedzanie jest bezpłatne a na zwiedzających czeka duży parking a ponadto dom pielgrzyma oraz sklepik z drobiazgami.

 

 

 

 

 

 


ZOO SAFARI ŚWIERKOCIN – 85 km od nas

 Zoo Safari jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska. Obiekty typu safari stanowią rewolucyjny i unikatowy sposób na obcowanie z dzikimi zwierzętami, trzymanymi w zamknięciu. Zwiedzających nie odgradzają od zwierząt ani kraty, ani szyby, ani nawet fosy.

http://www.zoo-safari.com.pl 

 

 

 

  


PAROWOZOWNIA WOLSZTYN – 60 km od nas

Jest to jedyne takie miejsce gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Nie jest to skansen ani muzeum specjalnie utworzone dla prezentacji parowozów i ich zaplecza, ale czynna od ponad 100 lat prawdziwa parowozownia. Tylko tutaj codziennie można zobaczyć gorący, buchający parą parowóz.

http://www.parowozowniawolsztyn.pl/

 

 

 

 


MUZEUM W OCHLI – 62 km od nas

Na obszarze 13 ha zgromadzono i objęto ochroną ponad 60 zabytkowych obiektów architektury wiejskiej (wśród nich dwa unikatowe: wieża winiarska z XVIII w. z Budachowa i najstarszy w Polsce drewniany obiekt mieszkalny z Potrzebowa datowany na 1675 rok).

http://www.muzeumochla.pl/

 

 

 

 

 


TROPICAL ISLAND / BERLIN – 190 km od nas

Stolica Niemiec jest na wyciągnięcie ręki. Na wymienienie najciekawszych atrakcji Berlina nie starczyłoby miejsca. My z pewnością prócz tych najbardziej znanych począwszy od Bramy Brandenburskiej do wieży na AlexanderPlatz, zachęcamy do odwiedzenia berlińskiego Zoo i Oceanarium,  z którego najchętniej by się nie wychodziło.

Na zabawę w strefie tropikalnej roślinności i klimatu mórz południowych zapraszamy do Tropical Island. Ten rozległy obiekt powstał na bazie starego lotniska i jest aktywną formą wypoczynku dla rodzin oraz grup zorganizowanych. 

https://www.tropical-islands.de/pl/

 

 


 

Atrakcje 

OBOZY I KOLONIE 

Kontakt

E-MAIL

biuro@nowydworek.com.pl

TELEFON

+48 513 057 540 – recepcja

+48 500 156 866 - oferta grupowa

KONTO

BZ WBK

58 1090 1593 0000 0001 1019 7283

ADRES

Siedziba: Open Group SC, ul. Świerkowa 7, 66-200 Świebodzin

Ośrodek: OW Nowy Dworek, 66-200 Świebodzin

GPS

GPS N52° 19' 57.7725"

E15° 29' 48.0469"

Joomla Social Extensions

Wykonanie Rekart.pl